Süper Lig’de En Çok Şampiyon Olan Teknik Direktörler

0
49
Süper Lig tarihinde en çok şampiyon olan teknik direktörler listesi. Fatih Terim’in zirvede olduğu Süper Lig’de en çok şampiyon olan teknik direktörler.

Süper Lig 2018-19 sezonunda bitime 1 hafta Galatasaray, üst üste ikinci, toplamda 22. Şampiyonluğunu elde etti. Galatasaray’ın başında 10. Sezonunda 8. kez şampiyonluk gören Fatih Terim de Süper Lig’de en çok şampiyon olan teknik direktör unvanını sağlamlaştırdı. Süper Lig’de Fenerbahçe’nin Zico yönetiminde kazandığı şampiyonluktan beri son 12 sezondur yerli teknik direktörler şampiyonluk görüyor. Türkiye Süper Lig’de bugüne kadar 22 farklı yabancı teknik direktör, 35 şampiyonluk yaşarken Yugoslav kökenli 6 teknik adam toplam 10 şampiyonluk yaşadı. Süper Lig’de şampiyonluk başarısı gösteren yabancı teknik direktörlerin ülkeleri ise Yugoslavya dışında İngiltere, Almanya, Brezilya, Macaristan, Romanya ve Belçika oldu.

Peki, Türkiye Süper Lig tarihinde en çok şampiyon olan teknik direktörler listesi ne durumda? İşte, Fatih Terim’in zirvede olduğu Süper Lig’de en çok şampiyonluk kazanan teknik direktörler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here