Şok: Fenerbahçe Kapandı! İşte Detaylar

0
82
Alex De Souza heykelinin üstü kapatıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü'ne ait tüm resmi iletişim kanalları kapatıldı. Fenerbahçe kapandı. Fenerbahçe neden kapandı?

Başta Fenerbahçe taraftarları olmak üzere tüm futbol camiası, bugün ilginç bir sabaha uyandı. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait resmi sosyal medya hesapları, web sitesi, Fenerbahçe TV ve radyosu kapanırken aynı zamanda kulüp binasına siyah bir örtü örtüldü ve Lefter ve Alex De Souza heykelinin de üstü kapatıldı. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait tüm resmi iletişim kanalları ile sembollerin bir anda erişilemez olması, merak ve heyecan yarattı. Peki, Fenerbahçe neden kapandı? İşte detaylar.

4 Nisan 2015 Saldırısına Gönderme ve Yeni Kampanya

Bundan 3 yıl önce 2014-15 sezonunda Fenerbahçe’nin Rizespor ile yaptığı maç sonrası kafileyi taşıyan otobüse silahlı saldırıda bulunulmuş ve Fenerbahçe takımı ile tüm heyet büyük bir tehlike atlatmıştı. 4 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen bu saldırının faillerinin aradan 3 yıl geçmiş olmasına rağmen hala bulunamamış olmasına karşı kulüp, saldırının yıl dönümünde bu protestoyu gerçekleştirerek “Ya Fenerbahçe olmasaydı” algısını yaratan bir iletişim hareketi gerçekleştirmiş oldu. Bu durumla birlikte bugün yapılan bu hamlenin hedefi, bu akşam 19:07’de Fenerbahçeli ünlü isimlerin de katılımıyla başlayacak olan 1 yılda 1 Milyar Lira hedefli “Fener Ol” kampanyası ve bu kampanyaya ilgi çekmek. Tüm iletişim mecraları da 19:07’de bu kampanya ile birlikte açılacak.

Fener Ol Kampanyası Detayları

Fenerbahçe’nin yeni başkanı Ali Koç ve yeni yönetim, sezon başında göreve geldiklerinden beri kulübün mali olarak zor durumda ve borçlarını çevirme açısından sıkıntılı olduklarından dem vuruyorlar. Başkan Ali Koç, kendi cebinden 50 Milyon Dolar kulübe hibe ederken Koç Holding şirketlerini de kulübün branşlarına ve reklamlarına yönlendirdi. Futbol şubesi de oyuncu satışlarından kar etmeye çalışırken bankalarla da yapılandırmalar yapıldı. Ancak tüm bunlara rağmen UEFA Finansal Fair Play kriterlerine uygunluğun halen uzağında kalan kulüp için yönetim, tüm taraftarların maddi desteğini sağlamak için “Fener Ol” kampanyasını başlatarak 1 yılda 1 Milyar Lira hedefini koydu. UEFA kriterlerine uygunluk için ise ilk hedef 31 Mayıs tarihine kadar 65 Milyon TL toplayabilmek. Kampanya başarıya ulaşırsa kulüp maddi sıkıntılarını önemli ölçüde aşmış olacak. Bugün saat 19:07’de Fenerbahçeli ünlü isimlerin katılımı ile yönetim tarafından detayları açıklanacak kampanyada yönetim, çevresi ve ünlü isimlerin yüksek bağışlarla kampanyayı hareketlendirmesi ve başlangıç motivasyonu sağlaması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here