Neymar’a Tecavüz Suçlaması! Yeni Bir Skandal

0
51
Neymar hakkında tecavüz iddiası gündeme geldi. Neymar, kendisine yöneltilen tecavüz iddialarını reddetti Neymar tecavüz iddiaları hakkında detaylar şöyle

Robinho ve Cristiano Ronaldo’dan sonra şimdi de Neymar hakkında tecavüz iddiası gündeme geldi. Paris Saint Germain‘de oynayan dünyanın en pahalı 10 futbolcusundan biri olan Brezilyalı Neymar, kendisine yöneltilen tecavüz iddialarını reddetti ama konu kolay kapanacağa benzemiyor. Neymar tecavüz iddiaları hakkında detaylar şöyle.

Olay Mayıs’ta Gerçekleşti, Dosya Brezilya Polisi’nde

Neymar hakkındaki tecavüz iddiası, Sau Paulo’lu bir kadın tarafından yöneltildi. Brezilya merkezli UOL isimli internet sitesinde yayınlanan habere göre olay 15 Mayıs tarihinde davacı Brezilyalı kadınla Neymar’ın buluştuğu Paris’teki bir otelde gerçekleşti. Neymar’ın babası Santos, konuyla ilgili oğlunun masum olduğunu savunurken aralarındaki telefon mesajlarının kamuoyuyla paylaşılmasını teklif etti.

Brezilya basını ise Neymar’ın Brezilyalı kadının seyahat masraflarını ödediğini ve Paris’te bir araya geldiklerini iddia etti. Neymar ise kadın ile otelde buluştuğunu teyit etti ama tecavüz suçlamalarını kabul etmedi. Dün Neymar, Instagram hesabından paylaştığı videosunda şu sözleri söyledi: “Tecavüz ile suçlanıyorum. Bu çok ağır bir itham ama şu anda olan biten bu. Çok şaşırdım ve duyduklarıma çok üzüldüm. Benim karakterimi ve böyle bir şeyi asla yapmayacağımı biliyorsunuz. Ancak maruz kaldığım bu suçlama ile yüzleşmek için buradayım. Hakkımda birçok haber çıktığını, bu haberlerin çok ses getirdiğini ve herkesin benim açıklamamı beklediğini biliyorum. Ama olanlar, söylenenlerin tam tersi. Şu andan itibaren her şeyi, bütün konuşmalarımızı, samimi de olsa ifşa edeceğim çünkü hiçbir şey olmadığının kanıtlanması için bunun yapılması gerekiyor.”

Neymar’ın videosunda devam eden açıklamaları ise şöyle: “O gün yaşananlar, bir erkek ve bir kadının dört duvar arasında yaşadığı türden bir ilişkiydi. Her çiftin arasında yaşanan bir durumdu. Bir sonraki gün ise hiçbir şey yaşanmadı. Sohbet etmeye devam ettik. Hatta, oğlu için bir hediye almamı istemişti, ben de alacaktım… Ancak şimdi bu iddialar karşısında şoke olmuş durumdayım. Bu durum yalnızca beni değil, tüm ailemi yaraladı çünkü yalnızca itibarım değil, gerçek kişiliğim ve karakterim de zedelendi.”

Neymar’ın İletişim Ofisi de Açıklama Yaptı 

Neymar’ın iletişim ekibi ise konunun bir şantaj tuzağı olduğunu söyleyerek davacı kadının avukatının kendilerinden para istediğini söyledi. İletişim ekibinin açıklaması da şöyle oldu: “Sporcumuzun avukatları derhal haberdar edildi ve o zamandan beri gerekli tüm adımları atıldı. Talihsiz, yasa dışı ve çirkin iddiaları, haksız suçlamaları ve hepsinden önemlisi, son derece olumsuz bir durumun baskısına maruz kalmayı tamamen reddediyoruz. Tecavüzün veya zorlamanın olmadığına ilişkin bütün kanıtlar, yetkililere sunulacaktır.”

Futbolcular hakkında taciz ve tecavüz iddiaları ilk değil. Ancak bugüne kadar bu iddiaların sonuçları da net olarak ortaya konmadı. Bakalım Neymar tecavüz iddiaları nasıl sonuçlanacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here