NBA’de Skandal: Ünlü Yıldız’a Suçlama Çok Büyük

0
39
Kristaps Porzingis Tecavüz

Dünyanın 1 numaralı basketbol ligi ve markası olan NBA, bu aralar bir tecavüz suçlaması ile çalkalanıyor. New York Knicks takımının geçen sezon sakatlanana kadar en değerli oyuncusu olan ve sakatlığı devam ederken bu sezon ortasında Knicks tarafından Dallas Mavericks’e takaslanan Letonyalı pivot Kristaps Porzingis hakkındaki tecavüz suçlaması, gündeme bomba gibi düştü.

Porzingis’e Tecavüz Suçlaması 

TMZ tarafından duyurulan dava dosyasında Kristaps Porzingis’in 1 yıl önce Manhattan’dak oturduğu gökdelende komşusu olan, şu anda 29 yaşında olan ismi açıklanmayan siyah kadına tecavüz ettiği ve kendisine “Kaltak”, “Köle” gibi ifadelerde bulunarak ayrıca darp ettiği iddiaları var. İddialara göre 1 yıl önce 28 Şubat 2018 tarihinde yaşanan bu olay sonrası Porzingis, mağdur kadına sus payı ödemesi de yapmış. Porzingis’in avukatları ise davanın açılmasından beri suçlamaları reddederken federal yetkililere soruşturmanın sürmesi için başvuruda bulundular. Bir başka iddia ise New York Knicks kulübünün bu olaydan haberdar olduğu ve kendisini Dallas’a bu nedenle takasladığı yönünde.

Kristaps Porzingis Kimdir? 

24 yaşındaki Letonyalı basketbolcu Kristaps Porzingis, 3 sezon önce NBA’e katıldı. New York Knicks takımında oldukça başarılı bir çizgi takip eden ve geçen sezon 22,7 sayı ortalaması elde eden Porzingis, geçen sezon All-Star da seçilmiş ancak Bucks maçında bastığı smaç sonrası düşüşünde ön çapraz bağlarını koparması nedeniyle maça katılamamıştı. Letonyalı’nın sakatlandığı tarih 6 Şubat 2018, tecavüz suçlamasının olduğu tarih ise 28 Şubat.

Daha Önce Kobe Bryant’ın Tecavüz Davası Olmuştu

NBA yıldızlarından Kobe Bryant hakkında da tecavüz davası açılmıştı. O dönemde oldukça yankı uyandıran bu davada daha sonra davacının ilginç bir şekilde davaya devam etmek istemediğini söylemesi üzerine dava düşmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here