Maradona Gol Atar Gibi Çocuk Yapmış! İşte Tam Sayı

0
42
Maradona çocuk sayısı

Diego Armando Maradona. O, futbol tarihinin en unutulmaz futbolcularından ve birçoklarına göre de tüm zamanların en iyisi. Futbolu bıraktıktan sonra yaşam tarzı, yaptıkları, söyledikleri ile hep olay olan Maradona, şimdi de çocuk sayısı ile gündemde.

Kanunen kabul ettiği 5 çocuğu bulunan Maradona, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Küba’da kendisinden olan 3 çocuğun daha olduğu ve bu çocuklara da soyadını vereceğini açıklamıştı. Bu açıklama ile biyolojik babası olduğu çocuk sayısı 8’e yükselen yıldız futbolcu yine Küba’da bir çocuğun daha olabileceğini ve DNA testine göre ona da soyadını vereceğini belirtmişti. Küba’dan gelen bu haberlerle toplam sayı 9’a yükselmişken Arjantinli’nin avukatı el yükselterek bir çocuğun daha haberinin yolda olduğunu söyledi.

Arjantin’in La Plata kentinde yaşayan Santiago Lara ismindeki 17 yaşındaki erkek çocuk, Arjantin’de katıldığı bir televizyon programında babasının Diego Armando Maradona olabileceğini belirtmişti. DNA testi için avukatı tarafından başlayan çalışmalara Maradona’nın da karşı olmadığı belirtiliyor. Santiago Lara’nın annesi Natalia Garat, 2005 yılında akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiş.

Eğer, Santiago Lara’nın DNA testi de olumlu çıkarsa futbol efsanesi Maradona’nın 4’ü Küba orjnli olmak üzere toplam çocuk sayısı 10’a yükselecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here