Ali Koç Yönetimi Neden Top Dolaştırıyor? Akhisarspor Maçı Sonrası

0
240
ali koç youwin giriş youwin analiz haber

Fenerbahçe taraftarının haftalardır korktuğu şey başlarına geldi ve dün gece oynanan Akhisarspor – Fenerbahçe maçı, 3-0 Akhisar üstünlüğü ile sona erince Kanarya da tarihinin en kötü performansını yaşadığı bu sezonun 15. haftası itibariyle düşme hattına girdi. Tabi bu durum bir imaj. Ama bu imaj da Fenerbahçe gibi bir camia için yeteri kadar rahatsızlık verici. Var olan sorun ya da sorunlar yumağından çıkmak için öncelikle sorunun ne olduğunu doğru tarif etmek gerekiyor. Şimdi bu konuya bakalım.

Sorun: Çok Kötü Bir Futbol Takımına Sahip Olmak

Fenerbahçe Spor Kulübü, basketbol branşında ligi ve Euroleague’i domine ediyor çünkü çok iyi bir takım ile çok iyi bir başantrenöre sahip. Konu bu kadar net. Futbol takımında ise durum bunun tam tersi. Ve halen futbol, basketbolun önünde geldiği için de taraftarlar futboldaki sportif başarı üzerinden yorum yapıyorlar. Öte yandan aynı takım, Avrupa Ligi’nde de 1 maç kala üst tura çıkmayı garantiledi. Şimdi durum böyleyken Ali Koç ve yönetimin net davranarak en asgari hamleleleri gerçekleştirmesi gerekiyor.

Öncelikle Josef, Giuliano ve Fernandao’nun satışından gelen gelirle alınan 8 futbolcudan sıfıra yakın fayda geldi. Ha keza Cocu projesi tutmadı ve devamında Erwin Koeman da iyi başlasa da o da Cocu’ya benzer bir çizgiye geldi. Ara transferde de gerek mali zorluklar gerekse de ara transferin tabiatı gereği zaten köklü bir kadro değişikliği pek mümkün değil. Belki 1-2 tane direkt oynayacak ve takımın çehresini değiştirecek isimler alınabilir. Ancak şu noktada yapılması gereken tüm transferlerin sorumlusu olan Comolli ile yolların ayrılıp Ersun Yanal, Abdullah Avcı gibi takımı toparlayacak, ligin dilini bilen tecrübeli bir teknik direktöre iyi bir anlaşma sunarak tek yetkili şekilde göreve getirmek. Ali Koç’un ilk hamlelerinin altında yatan çaba ile iyi niyeti taraftar görüyor. Ancak aynı taraftar, başkandan bu iyi niyetli çaba ile ortaya çıkan sonuca mukabil hata yaptığını kabul edip hızlı aksiyon almasının bekliyor. Çünkü Fenerbahçe taraftarı her şeyden önce yarınlar için inandığı yeni başkanınından vazgeçmek zorunda kalmak istemiyor. şu yazıBu konuda teknik uyarılarımızı 2 hafta önce ile yapmıştık.

Son olarak Fenerbahçeli futbolcuların sahada ortaya koydukları, kafası dağınık, düşük performanslı hali de dün gece Ali Koç’un verdiği otobüsle İstanbul’a dönme kararını geçerli kılar mı bilinmez ama sahadaki takımın Fenerbahçe ile ilgisi olmadığı çok bellli. Ve artık yönerimin futbolculara ceza verme netliğinde aksiyon alması da şart. Koç ve yöneticilerin, bundan sonra atılacak adımları ince eleyip sık dokuması anlaşılabilir ama alarmlar verileli neredeyse 2 ay oldu.

Akhisarspor – Fenerbahçe Maç Özeti için TIKLAYIN 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here